Nadmorska Kolej Wąskotorowa Gminy Rewal
1 lipca 1986 roku została otwarta pierwsza zachodnia linia kolejowa, która łączyła Gryfice z Niechorzem. Obecnie jest to jedna z atrakcji turystycznych, działająca od początku maja do końca września Nadmorska Kolej Wąskotorowa Gminy Rewal, tak zwana „Ciuchcia Retro”.
Kolej wyjeżdża codziennie pierwszym kursem z zajezdni w Gryficach. Po dotarciu do Trzęsacza – pierwszej z miejscowości gminy Rewal, pociąg kursuje dalej wahadłowo na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – Trzęsacz.
Ostatni kurs jest kursem powrotnym do zajezdni w Gryficach.
Oficjalna strona Kolejki, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje, m.in. rozkład jazdy to: http://www.kolej.rewal.pl/.
Jezioro Liwia Łuża
300m od wybrzeża Bałtyku położone jest Jezioro Liwia Łuża. Znajduje się ono pomiędzy Niechorzem a Pogorzelicą. Ma powierzchnię około 220 hektarów i jest rezerwatem ornitologicznym (ptaków wędrownych – zwłaszcza dzikich łabędzi). Obszar jeziora znajduje się w rezerwacie ornitologicznym Jezioro Lwia Łużnia. Został on utworzony w 1959 roku. Powierzchnia jeziora to 220 ha, a jego średnia głębokość wynosi 0,9 m. W Niechorzu znajdują nie oznaczone i przygotowane zejścia na pomosty zbudowane przy brzegach jeziora.
W najbliższej okolicy
Kanał Liwia Łuża
Jezioro łączy z Morzem Bałtyckim kanał Liwia Łuża, potocznie nazywany Liwką. Jest on niezbyt długi, bo liczy około 1 kilometra. Kanał jest dosyć płytki, średnia głębokość wynosi ok. 120 cm, jednak są miejsca, szczególnie na zakolach, gdzie głębokość wzrasta do 2 metrów. Kanał jest przegrodzony śluzą, która jest zazwyczaj zamknięta. Jego wody wpływają bezpośrednio do morza na pograniczu Niechorza i Pogorzelicy. Z każdego naszego apartamentu będziecie mieli Państwo widok na Liwkę z możliwością podziwiania brodzących w kanale ptaków i pływających kaczek.
Jeśli pójdą Państwo wzdłuż kanału, w stronę plaży, będziecie mogli Państwo zaobserwować, czy ujście kanału do morza jest drożne czy zasypane przez silny wiatr piachem. Kanał jest co pewien czas udrażniany i wtedy też zostaje otwarta śluza. Stan taki sprzyja wędrówkom ryb, co wykorzystują liczni wędkarze łowiący w kanale leszcze, płocie, liny i podobno w niektórych porach roku węgorze i okonie.
Latarnia Morska w Niechorzu
Niewątpliwie górująca nad innymi atrakcjami i to w sensie dosłownym jest położona na wysokim klifie Latarnia Morska w Niechorzu. Jest to licząca 45 m budowla z czerwonej cegły. Na wysokości 35,7 m ulokowano taras widokowy, z którego roztacza się widok na okolicę w promieniu kilku kilometrów. Dotarcie na taras wymaga pokonania aż 210 schodów. Nocą latarnia jest oświetlona kolorowym światłem. Latarnia jest otwarta z reguły codziennie od 10.00 do 16.00/18/20 w zależności od sezonu. Jej adres to ul. Polna 30, 72-350 Niechorze.
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
W Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu położonym przy głównej Alei w Niechorzu, tj. Alei Bursztynowej, pod numerem 28, można poznać historię Pomorza, tradycje połowów morskich i szeroko rozumianą kulturę marynistyczną. Informacje dotyczące pracy muzeum można uzyskać pod numerem telefonu: 91 38 63 250
Aquapark Sandra Spa
Tuż za kanałem, w Pogorzelicy, dwie minuty spacerem od naszych apartamentów, znajduje się największy Aqua Park w Północnej Polsce w kompleksie Sandra Spa w Pogorzelicy przy ulicy Wojska Polskiego.
Według opisu obiektu zamieszczonego na stronie internetowej www.sandraspa.pl do dyspozycji gości są odkryte oraz kryte baseny, zjeżdżalnie wodne, relaksujące jacuzzi, wodne place zabaw dla najmłodszych, a także wiele innych możliwości wypoczynku. Specjalną atrakcją dedykowaną dzieciom jest wodna dżungla, w której znajduje się cała masa wodnych zabawek. Odwiedzającym aquapark zapewnione są różne możliwości, które zachwycą różnorodnością wyboru, przewidywaniem potrzeb oraz dbałością o szczegóły.
Wracając z aquaparku można wstąpić na zakupy w sklepie Żabka, mieszczącym się przy Alei Bursztynowej 72, przy skrzyżowaniu z ulicą Graniczną i co ważne jest czynna przez cały rok. Podobnie jak restauracja Puchacz i Ptasi Zaułek oraz kawiarnia Americano.
W sezonie letnim Aleja Bursztynowa jest miejscem tętniącym życiem z wieloma sklepikami, straganami i restauracjami.
Ruiny kościoła w Trzęsaczu
Na wysokim klifie przy plaży w Trzęsaczu znajdują się ruiny kościoła. Jest to pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych.
Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu przy ul. Klifowej 3b
Za pomocą nowoczesnych technologii muzeum prezentuje historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15. południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także pokazuje, jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem. – www. muzeumtrzesacz.pl
Park Wieloryba w Rewalu przy ul. Kamieńska, tel. 500 791 752
W parku prezentowanych jest około 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach